Bezpečně v kyberprosstoruO projektu
Zákony Pro učitele Co dělat když KontaktyAnonymous

Aplikace

hry

komiksy

konference

kvíz

kyberšikana

Netolismus

odkazy

ospod

pedagogicko-psychologická poradna

slovníček

sociální inženýrství

Sociální sítě

soutěže

školení - semináře

Videa

Výzkumy
hlavní stránka

Prohlášení o právech a povinnostech  
(doc, 110 kB) Podmínky, s nimiž při používání Facebooku Vyjadřujete svůj souhlas. (DOPORUČUJEME PEČLIVĚ PROČÍT)

Jak správně nastavit účet na Facebooku pro lepší soukromí
(pdf, 1 295 kB)

Zásady komunity na Facebooku

(doc, 32 kB)

Facebook
je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svojí miliardou aktivních uživatelů (říjen 2012) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti osmi jazyků.

Možnosti systému

Po registraci v systému a odsouhlasení licence používání má uživatel možnost vyplnit svůj detailní profil a může se připojovat k různým skupinám uživatelů a získávat nové kontakty. Pokud jiný uživatel souhlasí s tím, že je váš přítel, můžete vidět také jeho profil. Někteří uživatelé ovšem svoje profily pomocí nastavení práv uživatelů zveřejňují i lidem, kteří jsou zapsáni pod stejnou skupinou nebo i celému internetu. Systém umožňuje komunikaci mezi uživateli pomocí zpráv, diskusních fór nebo diskusemi na uživatelských profilech (anglicky The Wall). Další funkce obstarávají externí i interní aplikace. Ty nejpoužívanější pocházejí přímo z dílen Facebooku. Facebook ale také poskytuje otevřené API, které může kdokoli využít a napsat si vlastní rozšiřující aplikaci. Hlavní síla Facebooku je v propojenosti jednotlivých komponent, většina textu může sloužit jako hypertextové odkazy k dalšímu obsahu.

Použitý zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook

facebook

Zabezpečení mobilu

zabezpečení počítače

Závadové jednání
Hlášení kiberkriminality
Seznam se bezpečně
Dětské krizové centrumE-BEZPEČÍ
Saferinternet
Nezákonný obsahJihomoravský kraj     P ČR     městaká policie Brno     PPP     SŠ dopravy, obchodu a služeb     OSPOD     Justice