27. 2. 2009 Dopravní policie se připravuje na výstavbu R 52

Hejtman Michal Hašek jednal  s republikovým ředitelem Služby dopravní policie Leošem Tržilem.

 

O spolupráci Jihomoravského kraje a Policie České republiky, směřující k zvýšení bezpečnosti na silnicích, jednal v pátek 27. února hejtman Michal Hašek s republikovým ředitelem Služby dopravní policie plk. Leošem Tržilem.

Přesto, že v nejbližší době nebude zahájena stavba rychlostní silnice R 43 z Brna na Svitavy, měla by se podle hejtmana uskutečnit některá opatření ke zvýšení bezpečnosti provozu na této silnici smrti. Jde například o vyznačení nebezpečných míst, zdrsnění povrchu vozovky tam, kde hrozí smyk atd. Opatření se budou týkat především oblasti u Lipůvky a Černé Hory na Blanensku. I když tato silnice není ve vlastnictví kraje, chce se vedení regionu na úpravách případně i spolupodílet.

 „Hovořili jsme rovněž o připravované výstavbě rychlostní silnice R 52 z Brna do Vídně. I policie se zodpovědně připravuje, již v letošním roce vznikne oddělení dálniční policie v Pohořelicích. To bude mít na starosti mimo jiné i tuto rychlostní komunikaci, jejíž první úsek by se mohl začít stavět během jednoho roku,“ řekl po setkání hejtman.