27. 2. 2009 Hejtman Michal Hašek se vzdal poslaneckého mandátu

Hejtman Michal Hašek se vzdal poslaneckého mandátu

 

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dnes ráno podepsal za přítomnosti notáře notářský zápis, kterým se vzdává mandátu poslance Parlamentu ČR. V neděli 1. března 2009  jej předá, spolu s dalšími hejtmany, kteří se vzdávají poslaneckých mandátů, předsedovi Poslanecké sněmovny Miloslavu Vlčkovi.

„Právě jsem splnil další ze slibů, které  jsem dával voličům v krajských volbách. Vzdávám se mandátu poslance, který jsem získalo díky hlasům občanů jižní Moravy v roce 2006. Deklaroval jsem, že chci být hejtmanem Jihomoravského kraje na sto procent. Jsem současně předsedou Asociace krajů ČR a můj pracovní program je  tak bohatý, že mnohdy těch 24 hodin denně je zoufale málo. Jsem přesvědčen, že je třeba dělat pořádně jednu práci a s ohledem na vzdálenost mezi Brnem a Prahou by bylo dlouhodobě fakticky nemožné kvalitně zvládat výkon úřadu hejtmana i výkon poslaneckého mandátu,“ řekl po podpisu Michal Hašek.

Ve své poslanecké funkci byl Michal Hašek úspěšný, naposled se mu podařilo zachránit brněnskou Úrazovou nemocnici před plánem bývalého ministra zdravotnictví Julínka na její zrušení. Kontakty s celostátní politikou přerušit nehodlá. „Do Prahy budu i nadále zajíždět právě jako hejtman na nejrůznější jednání se zákonodárci, s členy vlády i s panem prezidentem. Vždy to budu činit v zájmu Jihomoravského kraje a věřím, že až lidé budou za 3,5 roku hodnotit práci současné krajské reprezentace, vyjde z toho ČSSD i já osobně s vynikajícím výsledkem,“ řekl Michal Hašek.