Hustopečská neziskovka naočkovala už 200 imobilních seniorů

Starají se o handicapované seniory, provozují taky hospic. Teď v Hustopečském sdružení Girasole pomáhají i s vakcinací.

Vyřídili si totiž mobilní očkovací tým a očkují imobilní seniory. Hejtman Jan Grolich s radní pro sociální oblast Janou Leitnerovou jim za to dnes přijeli osobně poděkovat.

“Tady je vidět, že spolupráce neziskového sektoru a kraje na očkování může fungovat. Girasole se podařilo začít očkovat imobilní seniory ještě před tím, než začali praktičtí lékaři a díky tomu už tu k dnešnímu dni stačili naočkovat 200 lidí,” řekl hejtman Jan Grolich.

“Imobilní senioři v domácnostech byli bílé místo na mapě. Jejich očkování je totiž logisticky mnohem náročnější, než třeba v domovech. Na každé zastávce vakcínu dostanou jeden až dva lidé. Aktivita místního mobilního týmu je pro kraj velká pomoc, které si vážíme,” doplnila radní Jana Leitnerová.

V Girasole dokázali splnit jednu ze základních podmínek – součástí týmu je totiž sestra i lékař. Taky díky tomu si dokázali vyřídit potřebnou administrativu. A úzce spolupracují s ‘kamenným´ očkovacím místem – Nemocnicí Břeclav.

“Nikoho nesuplujeme. Nabízíme očkování jen těm imobilním seniorům, kteří by se jiným způsobem k očkování nedostali,” zdůraznil ředitel Girasole Miroslav Prchal.

Očkovací strategie Jihomoravského kraje počítá s neziskovým sektorem jako s jedním z pilířů očkování a to v době, kdy bude dostupný dostatek vakcín. Podle strategie bude do konce letních prázdnin naočkovaných 70% Jihomoravanů.
foto JMKfoto JMKfoto JMK