Ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje získali vývojáři z brněnské společnosti IDEA StatiCa

Společnost EY za podpory hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a ve spolupráci s inovační agenturou JIC vyhlásila 31. března 2021 v Brně vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2020 Jihomoravského kraje. Trofej nejlepšího krajského podnikatele získali otec a syn Lubomír a Juraj Šabatkovi z vývojářské společnosti IDEA StatiCa s.r.o. Jejich špičkový software je určený zejména pro stavební inženýry a výrobce konstrukcí a denně s ním pracují tisíce firem téměř v 80 zemích světa. Kromě brněnské centrály má společnost pobočku v Londýně a nyní otevírá další v Německu a Beneluxu.

Nezávislá porota, jíž předsedal loňský celostátní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky Oliver Dlouhý z Kiwi.com, ocenila u rodinného klanu Šabatků jejich špičkové technologie, obrovskou píli a nemalé investice do výzkumů a vývoje, které ukazují na jejich ambici být celosvětově úspěšnou značkou na trhu „statického“ softwaru.

„Jižní Morava je krajem chytrých a podnikavých lidí. I když dnešní složitá doba jim vůbec nepřeje a těžce dopadá nejen na ně, ale i na jejich rodiny a zaměstnance. Každá epidemie jednou skončí. A jejich současné nápady, energie a také odvaha budou stavebními kameny naší budoucí prosperity. Jsem rád, že soutěž EY Podnikatel roku tyto osobnosti vyhledává a oceňuje. Za Jihomoravský kraj se přidávám k blahopřáním nejen vítězi letošního krajského kola, ale všem zúčastněným,“ ocenil význam ankety jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx).

Foto: EY
foto JMKfoto JMKfoto JMK