Zapojte se do hlasování o nejlépe opravenou památku kraje

Hlasování v soutěži Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje 2020 odstartovalo dnes dopoledne (15. 3. 2021) a potrvá do 31. března 2021. Cena veřejnosti připadne památce, která od veřejnosti prostřednictvím SMS zpráv získá nejvíc hlasů. Odborná komise pak rozhodne o dalších vítězích ve 3 kategoriích. Kraj uvolnil na souhrnné ocenění 530 000 korun, utká se o ně 45 památek.
Jižní Morava má řádu klenotů. Mnohé jsou drobné drahokamy, které proto, aby se mohly blýsknout, potřebují péči majitele. Anketa o nejlépe opravenou památku na jedné straně tyto opravené skvosty ukazuje široké veřejnosti, na straně druhé oceňuje jejich vlastníky. Děkuji všem, kteří se zapojí,” řekl náměstek hejtmana pro oblast kultury František Lukl.
Soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku vyhlásil kraj už počtrnácté, soutěží se ve třech kategoriích. Smyslem soutěže je motivovat vlastníky kulturních památek k jejich obnově a propagace jihomoravských památek. Soutěžní komise může také udělit zvláštní cenu pro kulturní památku, která ji zvláštním způsobem zaujme. Porotci mohou vybrat i osobnost, která vykazuje hluboký a trvalý zájem, vytrvalost a obětavost ve vztahu k péči o památky. Té pak udělí titul Rytíř péče o památky v Jihomoravském kraji.
Výsledky soutěže budou vyhlášeny na přelomu května a června. Přehled navržených památek s instrukcemi k hlasování najdou zájemci na krajských webových stránkách:
https://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/index.php