Kraj zvyšuje kapacity základních uměleckých škol

Rada Jihomoravského kraje schválila změnu kapacit základních uměleckých škol, aby se snížily rozdíly mezi částmi kraje
Rada Jihomoravského kraje dnes (10.03.2021) schválila změny nejvyššího povoleného počtu žáků v základních uměleckých školách zřizovaných krajem.
Rozhodnutí nejvíce prospěje okresům Brno-venkov, Břeclav a Znojmo, kde jsme sledovali dlouhodobě nedostatečné příležitosti ke vzdělávání na základních uměleckých školách,“ vysvětluje rozhodnutí náměstek hejtmana pro vzdělávání a strategii chytrého regionu Jiří Nantl.
Rozhodnutí navazuje na strategický cíl kraje zajistit vyvážený rozsah nabídky základních uměleckých škol napříč celým územím kraje. Souvisí také se snahou obecně narovnávat vzdělávací příležitosti v kraji.
Základní umělecké vzdělávání je důležitou součástí rozvoje talentu dětí, a proto potřebujeme zajistit jeho dostupnost. Dosud nejhorší situace byla v okresu Znojmo, kde byla kapacita necelých 13 % příslušné věkové skupiny dětí od 6 do 18 let, zatímco jinde v kraji to bylo až 32 %. Přijaté opatření celou situaci narovnalo a jde o první konkrétní krok, kterým naplňujeme náš cíl férového přístupu každého dítěte všude na jižní Moravě ke vzdělávacím možnostem,“ doplňuje Nantl.
Podle rozhodnutí Rady Jihomoravského kraje se zvýšila kapacita u 13 základních uměleckých škol. Ke snížení došlo u 7 subjektů, které úředně schválenou kapacitu předtím fakticky ale nenaplňovaly.