Jihomoravský kraj zveřejňuje své know-how pro zvládnutí očkovacího managementu

Přicházející čtvrtá vlna pandemie v kombinaci s jarní fází vakcinace proti COVID-19 bude nesporně nejen logisticky vyčerpávající. Jihomoravský kraj se proto rozhodl sdílet vlastní zkušenosti s plánováním a realizací očkování. Jde o podrobný plán managementu očkování, budování center i vlastní software pro distribuci vakcín.

Veškeré materiály jsou volně k dispozici na webové adrese ockovani.jmk.cz/sdileni .„Dali jsme si v Jihomoravském kraji zásadu, že jediné, co může být úzkým hrdlem v očkovacím procesu, je nedostatek vakcíny. Nikdy to nesmí být fronta v očkovacím centru, v rezervacích, v komplementárním materiálu nebo v nedostatku personálu. Prioritou pro nás je soběstačnost,“ říká jihomoravský radní pro inovace a IT Jiří Hlavenka.

„Jsme si vědomi, že stojíme před podobnou logistickou výzvou, jako všechny ostatní kraje. Proto nabízíme veškeré know-how, které je výsledkem několikaměsíční práce našeho produkčního týmu ostatním regionům s tím, že v mnoha ohledech opravdu stačí copy-paste. Zároveň jsme připraveni nabídnout konzultace na míru,“ dodal radní Hlavenka.

Jihomoravský kraj má za cíl proočkovat 70 procent populace nad 15 let nejpozději do konce srpna, přičemž tento termín vychází z aktuálně platné prognózy dodávek vakcín. Kraj je však připraven očkovat výrazně rychleji, pokud by bylo možné obdržet vakcín více a dříve.