Na peníze od kraje dosáhne víc sborů dobrovolných hasičů

Pořízení a opravy požárních vozidel a techniky, vybavení, nebo výstavba a opravy požárních zbrojnic – i v tomto roce mohou dobrovolní hasiči na jižní Moravě počítat s podporou kraje. Dotační program Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2021 schválili na svém středečním jednání (13. ledna 2021) krajští radní. V rozpočtu kraje pro letošní rok vyčlenili 10 milionů korun.

„V každé obci je vidět, když tam dobrovolní hasiči jsou a fungují. Nejsou ale jen pilířem spolkového a kulturního života, zachraňují i lidské životy a majetek. Jsou pevnou součástí integrovaného záchranného systému a je na ně spoleh. Proto jim chceme i tímto dotačním programem pomoci s jejich materiálně technickým vybavením, aby mohli zůstat akceschopní. Podmínky jsme upravili tak, aby uspělo více sborů. Hasiče potřebujeme,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Jak hejtman následně dodal, kraj podporuje dobrovolné hasiče také dalšími 30 miliony korun na spolufinancování projektů realizovaných v rámci dotačního programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky s názvem Dotace pro jednotky SDH obcí. Tyto prostředky jsou určeny na pořízení dopravních automobilů, pořízení a rekonstrukce cisternových automobilových stříkaček a na stavby a rekonstrukce požárních zbrojnic.