Brněnské mistrovství světa ve florbale juniorů má za sebou los

Kdo s kým se utká v základních skupinách Mistrovství světa ve florbale juniorů (hráčů do 19 let), které v příštím roce hostí Brno, je jasné od středečního (16. prosince 2020) podvečera. Losování jedné z nejvýznamnějších sportovních akcí roku 2021 na jihu Moravy se v prostorách brněnského magistrátu za Jihomoravský kraj zhostil hejtman Jan Grolich.

Světový šampionát této věkové kategorie se od 28. dubna do 2. května 2021 uskuteční v brněnské hale Vodova. Ta disponuje dvěma hracími plochami, celý turnaj se tak bude hrát na jediném místě. Jak konstatoval prezident Českého florbalu Filip Šuman, pořadatelství této prestižní akce bylo přiklepnuto moravské metropoli díky velké podpoře od města Brna a Jihomoravského kraje. "Florbal je jeden z mála sportů u nás, který lidi dělají srdcem, protože kvůli penězům to u nás nejde. MS Juniorů v Brně je skvělá zpráva nejen pro nás, kteří jsme s florbalem začínali ve školních tělocvičnách s prehistorickými hokejkami, se kterými nešlo dělat vůbec nic. Budeme se snad moci zase podívat, jak může florbal vypadat v té nejdokonalejší podobě. Těším se na to,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Závěrečného turnaje se poprvé zúčastní 16 národních týmů. Čeští junioři budou v Brně obhajovat zlato, na které dosáhli na posledním MS (2019) v kanadském Halifaxu.

Aktuální informace o českém florbale naleznete na stránkách svazu zde: www.ceskyflorbal.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK