Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online

Místo do prezentačních stánků škol se žáci devátých ročníků základních škol vydají na internet. Každoroční listopadový Festival vzdělávání se vzhledem k současné koronavirové epidemii na brněnském výstavišti nekonal. Vybrat si střední školu je velmi důležitý krok, proto Jihomoravský kraj ve spolupráci s partnerským Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM) připravil na portále www.vyberskoly.cz řadu užitečných informací, které deváťákům pomohou se rozhodnout.
Na portále najdou uchazeči například ucelený seznam všech středních škol v Jihomoravském kraji (rozdělených podle okresů a následně jimi nabízené obory), jednoduché filtrování podle kritérií (například tematické zaměření, maturitní obor nebo vzdělání s výučním listem) či kalendář dnů otevřených dveří jednotlivých škol. Stranou nestojí ani příležitosti pro další prohlubování dosaženého vzdělání: nástavbové studium a vyšší odborné školy.
„Střední školy i učiliště v celém kraji se nově představují online, tedy je to takový virtuální veletrh. Zatímco obvykle by touto dobou byly nejrůznější přehlídky středních škol a festivaly vzdělávání v plném proudu, teď studenti tápou. Víc než kdy jindy jsou odkázaní na sociální sítě a zkušenosti starších kamarádů. Nerozhodnutým deváťákům nabízí pomoc formou konzultace také kariérní poradci z JCMM,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast vzdělávání Jiří Nantl.

Podrobná tisková zpráva ZDE (pdf).