Pořadatelé vzpomínkových akcí připomínajících události roku 1805 si mohou krajské dotace ponechat na financování příštího ročníku

Jihomoravští radní na svém dnešním (26. 11. 2020) zasedání odsouhlasili změnu účelu dotace a prodloužení termínu realizace organizátorům pořádajícím bitvu tří císařů u Slavkova a další vzpomínkové akce. V souvislosti s opatřeními proti šíření epidemie COVID-19 se letošní akce uskuteční virtuálně na sociálních sítích v jiné formě. Přidělenou dotaci si pořádající společnosti mohou ponechat na příští ročník. Vyčerpána musí být do 31. 12. 2021.

„Jihomoravský kraj považuje téma napoleonských bitev za významný mezinárodní fenomén a má zájem na realizaci akcí v příštím roce. Rozhodli jsme, že ponecháme peníze na realizaci těchto akcí v příštím roce. Doufám, že se do té doby situace kolem koronaviru zlepší natolik, že se budou konat v plném rozsahu,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Celkem Jihomoravský kraj letos na bitvu u Slavkova rozdělil přibližně 3,7 milionu korun osmi pořadatelům. Schválená částka byla menší než v předchozích ročnících, protože někteří organizátoři se rozhodli letošní akce nepořádat.