TABLETY ZE ŠUPLÍKU

Jsme spolek Metaculture, z.s,, a společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, organizací Mirosa, z. s. a Jihomoravským krajem v čele s hejtmanem Janem Grolichem, se na Vás obracíme s prosbou o materiální pomoc seniorům, kteří žijí v pobytových zařízeních sociálních služeb.

Těchto zařízení je v České republice přes 750, jedná se tedy o nezanedbatelnou část našich spoluobčanů. Tu část, která je v současné době snad nejvíce zasažena omezeními souvisejícími s pandemií Covid-19. Tito lidé nejsou ohroženi pouze nemocí samotnou, ale hlavně nedostatkem kontaktu se svým okolím. Zvláště zákaz návštěv prohlubuje jejich odloučení a může být pro mnohé velmi stresující, stejně jako vidina osamělého prožití vánočních svátků.

Jak pomoci? Je to jednoduché. Možná se vám někde doma povaluje starší tablet, na který už nějakou dobu sedá prach, a dokonce jste třeba i zapomněli, že ho ještě máte. Co ten tablet najít a darovat ho babičce nebo dědečkovi, a vdechnout mu tak novou hodnotu? Pro seniory, kteří často nemají možnost si tuto techniku sami pořídit, proto rozjíždíme sbírku „zapomenutých“ tabletů. Věnujte svých pár minut a pojďte s námi vrátit život odloženým věcem. Uděláte tím v této nelehké době něco skutečně smysluplného.

Je jasné, že rozbitý nebo nefunkční dar nikoho nepotěší. Proto prosíme, než se jej rozhodnete darovat, zkuste tablet nabít, zapnout a odzkoušet (hlavně kameru). Drobné vady na kráse (odřený či naprasklý displej, ošoupané plasty atp.), slabší baterie či hardware nevadí, ale hodně poškozený tablet už neposlouží nikomu. Sami zvažte, co má smysl darovat a co už patří raději do odpadu. Naopak, funkční, i když trochu životem opotřebovaný tablet, potěší každého, kdo by rád zase viděl své nejbližší a vyměnil si s nimi pár milých vět.

Pokud chcete pomoci, prosím volejte koordinátorovi projektu Martinovi Adamovi, +420737947663, či napište na e-mail: martin.adam@metaculture.cz . S ním pak domluvíte způsob předání a další detaily.

A co uděláme my? Tablety zkontrolujeme, zbavíme zbytečného softwaru, nainstalujeme na ně potřebné aplikace a předáme do rukou těm, kteří je v této době opravdu ocení. Když bude potřeba, proškolíme i personál daného zařízení, který pak pomůže seniorům tablet použít.

Odkaz na fb výzvu: https://www.facebook.com/metaculture.cz/videos/1224348261270880

Aktuálně sbíráme tablety pro tato zařízení z jihu Moravy:

Senecura Šanov

Domov pro seniory Hostim

Domov pro seniory Zastávka

Domov pro seniory Velké Bílovice

Domov Matky Rosy

Domov pro seniory Holásecká

Domov pro seniory Božice

Domov pro seniory Plaveč

Zámeček Střelice

Zámek Břežany

Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích (Vysočina)

Předem děkujeme za Vaši podporu a pomoc. Pokud víte o zařízeních, kde by také potřebovali tablety, dejte nám vědět a my je dáme na seznam. Pokud uznáte za vhodné, rozšiřte tento e-mail tam, kde mohou být další dárci, či lidé ochotni pomoci i jinak.

Děkujeme.

Za všechny s pozdravem
Daniel Dvořák

Mgr. Daniel Dvořák
předseda spolku Metaculture, z. s.

tel: 773 234 646
Ke Kaménce 96/7
163 00 Praha 17
IČ: 043 00 327
www.metaculture.cz
foto JMK