UtilityReport – pomoc se stavebním řízením občanům Jihomoravského kraje zdarma! Protikorupční portál Jihomoravského kraje Rozklikávací rozpočet Jihomoravského kraje Strategie 2021+ Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava Oficiální portál cestovního ruchu Jednotný systém dopravních informací pro ČR Portál krizového řízení Hasičského záchranného sboru JMK Portál veřejné správy ČR Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
 

Hejtman Jihomoravského kraje

Hejtman Jihomoravského kraje

Mgr. Jan Grolich
hejtman Jihomoravského kraje

Narodil se v roce 1984 v Brně, od dětství žije ve Velaticích na Brněnsku. V letech 1999 až 2003 absolvoval Biskupské gymnázium Brno, v letech 2003 až 2004 navštěvoval Státní jazykovou školu. V letech 2004 až 2009 vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. V Brně absolvoval advokátní praxi, ale advokátní zkoušky skládal již během starostování. Právu se již profesně nevěnuje.


V komunálních volbách v roce 2010 byl jako nestraník za KDU-ČSL zvolen zastupitelem obce Velatice, když vedl kandidátku. Současně se stal i starostou. Mandát zastupitele a starosty obce pak obhájil ve volbách v roce 2014 i 2018 už jako člen KDU-ČSL.


V krajských volbách v roce 2016 byl za KDU-ČSL zvolen krajským zastupitelem. Stal se místopředsedou Komise Rady Jihomoravského kraje pro informační otevřenost a členem Výboru Zastupitelstva Jihomoravského kraje pro regionální rozvoj a od roku 2018 působil jako předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL. V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem KDU-ČSL. Mandát zastupitele kraje obhájil, získal přitom 12 172 preferenčních hlasů, nejvíce ze všech zastupitelů.


Ve volném čase se věnuje ochotnickému divadlu, navštěvuje koncerty a hudební festivaly, hraje fotbal, florbal a hokej. Od roku 2010 je ženatý.