Tisková konference 28. 4. 2008

Tisková konference 28. 4. 2008

 

V pondělí 28. dubna se v Brně v ulici Mečová 5 (v Klubu zastupitelů) uskutečnila za účasti hejtmana Stanislava Juránka a ředitele brněnského letiště Tomáše Plačka tisková konference k akcím k 50. výročí leteckého provozu na letišti Brno-Tuřany.

 

 

Letiště Brno-Tuřany oslaví padesátiny

 

 

Dne 28. dubna 2008 oslaví mezinárodní civilní letiště Brno-Tuřany padesát let civilního leteckého provozu.

 

Ve večerních hodinách proběhne v novém odletovém terminálu slavnostní večer za účasti mnoha pamětníků a bývalých zaměstnanců letiště a významných osobností z politické, podnikatelské a společenské sféry. Na slavnostním večeru bude rovněž představena a pokřtěna pamětní publikace, vydaná při příležitosti 50. výročí provozu letiště Brno-Tuřany a 90. výročí Československého letectva. Pamětní publikace shrnuje na 75 stranách slovem i obrazem bohatou historii letiště a letectví v Brně a připomíná nejvýznamnější události uplynulého období. 

 

V rámci oslav 50. výročí letiště Brno-Tuřany a 90. výročí Československého letectva proběhne na letišti Brno-Tuřany v květnu Dětský den. Dětský den se bude konat  v prostorech východní odbavovací plochy letiště dne 25. května  od 12 do 17 hodin a je na něj zvána široká veřejnost. Účastníci mohou očekávat bohatý program. V jeho průběhu předvedou něco ze své činnost vybrané letištní složky, například hasiči, Policie ČR a Celní úřad. Dalším obsahem programu budou dětská představení, různé atrakce a soutěže pro děti, vyhlídkové lety, účast přislíbili modeláři s rádiem řízenými modely, Motorsport Mičánek s trenažérem formule 1 a další.

 

 

 

Letiště Brno-Tuřany v současné době nabízí několik pravidelných spojů denně. V provozu jsou linky do Londýna (5 x týdně),  Prahy (13 x týdně), Gerony (4 x týdně) a Moskvy (2 x týdně). Od 5. května posílí České aerolinie spojení s Prahou ve všední dny na 3 spoje denně, čímž se zvýší počet spojů na 18 týdně.

 

V roce 2007 letiště odbavilo 415 tisíc cestujících, v letošním roce by se toto číslo mohlo přiblížit k půl miliónu cestujících. Nejvýznamnější letošní investicí na letišti bude rekonstrukce původní odbavovací budovy – příletový terminál. 

 

Tomáš Plaček

LETIŠTĚ BRNO a.s. – provozovatel letiště Brno-Tuřany

Brno, 28. dubna 2008

 

Tisková zpráva k novinkám na brněnském letišti ZDE.