Nové pokoje pro uživatele Domova pro seniory Hostim

Rekonstrukce stávajících prostor Domova pro seniory Hostim zde přinesla vybudování podkroví s dvoulůžkovými pokoji pro 18 uživatelů. S podobou nového zázemí pro klienty tohoto krajem zřizovaného zařízení se v pátek 25. září 2020 seznámil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Marek Šlapal.

Akce řešila stavební úpravy a nástavbu objektu, ve kterém byly původně umístěny dílny údržby a nevyužívané prostory, dříve i obecní kino. V rámci úprav, které přišly včetně vybavení interiérů na téměř 30 milionů korun, zde vzniklo také patřičné hygienické zázemí, bezbariérový provoz s výtahem a také společenská místnost. Úprava zpevněných ploch kolem objektu pak přispěla k bezpečnému pohybu uživatelů.

Realizace projektu sice nenavýšila celkovou kapacitu domova (ta je v současnosti 67 uživatelů), ale zvýšila humanizaci bydlení zdejších uživatelů sociálních služeb - část z nich totiž přejde do nově zrekonstruovaného objektu a sníží se tak počty čtyř a pětilůžkových pokojů v hlavním objektu na maximálně třílůžkové.

foto JMKfoto JMKfoto JMK