Je tu 16. ročník soutěže EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje

Společnost EY vyhlašuje šestnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a ve spolupráci se společností Y Soft Corporation a inovační agenturou JIC. Hledáme podnikatele, kteří porotu soutěže zaujmou nejen hospodářskými výsledky, ale hlavně svým poutavým podnikatelským příběhem. Vítězem se může stát fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Tato společnost musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Přihlášky a nominace lze podávat do 21. října 2020.

Soutěž EY Podnikatel roku v České republice již 21 let objevuje výjimečné osobnosti se silnou vizí, odvahou postavit se výzvám čelem a motivací vydat se dosud neprobádanými cestami.

Krajským vítězem v Jihomoravském kraji a následně celorepublikovým vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2019 České republiky se stal Oliver Dlouhý ze společnosti Kiwi.com, která patří mezi nejvýznamnější globální superdopravce. Oliver zabodoval v soutěži již před pár lety, kdy získal ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje 2017 a stal se i nejlepším začínajícím podnikatelem v republice pro rok 2017.

„Jižní Morava byla vždy krajem podnikavých a inovativních lidí. Podnikatelů, kteří se nebojí nápady a pracovitostí měnit svět, nebojí se riskovat – jsou inspirací pro své okolí a jsou tím největším přínosem pro rozvoj celého našeho regionu. Právě v současném období, které ve všech sférách poznamenala epidemie koronaviru, je takových lidí nevíce potřeba. Ankety jako EY Podnikatel roku zviditelňují tyto osobnosti. Věřím, že právě ony jsou těmi nosnými kameny, na kterých se dá v současnosti stavět. Nepochybuji, že společně se nám všem podaří nástrahy této složité doby překonat,“ řekl jihomoravský hejtman Bohumil Šimek,“ uvedl Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx)