Kraj zakoupil svým nemocnicím plicní ventilátory a koncentrátory kyslíku

Celkem 12 plicních ventilátorů a 8 koncentrátorů kyslíku předá Jihomoravský kraj svým nemocnicím. Rozhodli o tom radní kraje na své pondělní schůzi (31. srpna 2020).

„Jihomoravský kraj tak chce ulehčit hospodaření svých nemocnic s ohledem na ekonomické dopady epidemie koronaviru, proto bylo toto přístrojové vybavení zakoupeno z prostředků zřizovatele nemocnic. Zlepšujeme tak jejich vybavení a rozšiřujeme počet ventilovaných lůžek v kraji, především s ohledem na výskyt onemocnění COVID-19, kdy plicní ventilace je nezbytná pro péči o pacienty s těžkým průběhem,“ vysvětlil důvody tohoto kroku krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

Plicní ventilátory v celkové hodnotě 5,9 milionu korun a koncentrátory kyslíku za celkem 265 tisíc korun (obojí včetně DPH) poputují do nemocnic v Kyjově, Hodoníně, Znojmě, Břeclavi, Vyškově a Ivančicích. Při jejich nákupu využil kraj hromadného nákupu zprostředkovaným z úrovně ministerstev.

Konkrétně obdrží Nemocnice Kyjov 2 plicní ventilátory (pv) a 4 koncentrátory kyslíku (kk), Nemocnice Znojmo 3 pv a 3 kk, Nemocnice Břeclav 3 pv, Nemocnice Hodonín 1 pv a 1 kk, Nemocnice Vyškov 1 pv a Nemocnice Ivančice 2 pv.