V Jihlavě jednali hejtmani v rámci Pracovního programu 3+1

O česko-rakouské spolupráci v oblasti zdravotnictví a dopravy, programu INTERREG V-A Rakousko – ČR, o přípravě pracovního Programu na roky 2018 – 2021 nebo o postupech při zvládání důsledků pandemie COVID-19 v jednotlivých regionech dnes (26. srpna 2020) v Jihlavě jednali představitelé Jihočeského, Jihomoravského a Kraje Vysočina spolu se zástupci Dolního Rakouska.

U jednacího stolu se tak spolu s hejtmankou Dolního Rakouska Johannou Mikl-Leitner sešel jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Význam setkání svojí přítomností na Vysočině podtrhli velvyslankyně České republiky v Rakousku Ivana Červenková a její rakouský protějšek Alexander Grubmayr, velvyslanec Rakouské republiky v ČR.

Jak uvedl hejtman Bohumil Šimek, Jihomoravský kraj naplňuje podepsanou smlouvu o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem konkrétními kroky od roku 2002. Na tuto smlouvu navázala o dva roky později spolupráce tří krajů České republiky s touto spolkovou zemí. „Těší mě, že v tomto případě jde o konkrétní společné aktivity v mnoha oblastech, kde máme obdobné potřeby či problémy – ať už jde o pomoc při povodních, přeshraniční výjezdy zdravotníků, dopravu a mohl bych pokračovat dalšími. Vznikla řada projektů, které obohatily naše regiony nejen společnými výstupy v podobě nových přeshraničních cyklostezek, silnic, zavedení protipovodňových opatření, vzdělávacích zařízení či kulturních a společenských akcí,“ konstatoval Bohumil Šimek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK