Z daru kraje policisté pořídili moderní člun

Nový moderní člun, díky němuž budou moci policisté efektivně vykonávat dohled na vodní hladině i přilehlých plážích nádrže Nové Mlýny, mají nyní k dispozici příslušníci z Obvodního oddělení v Pohořelicích. Pracovní prám PIONER MULTI III s vlastním pohonem v hodnotě 877 tisíc korun policistům oficiálně předal ve čtvrtek 6. srpna 2020 v areálu Yachtklubu Pasohlávky na Nových Mlýnech hejtman Bohumil Šimek. Plavidlo bylo pořízeno z daru Jihomoravského kraje.

Přes pět metrů dlouhý a dva metry široký pracovní prám, který má nosnost téměř jednu tunu a jehož posádku může tvořit až osm osob, však nemusí sloužit jen na novomlýnských nádržích. „Parametry plavidla byly zvoleny tak, aby mohlo být v případě potřeby využito při nenadálých povodních na celém teritoriu Jihomoravského kraje. Prám byl dodaný včetně základního vybavení pro záchranu osob,“ přidal podrobnosti hejtman Bohumil Šimek. V současnosti tak policisté v kraji disponují dvěma kusy pracovních prámů tohoto typu.

Plavidlo bylo pořízeno z loňského finančního daru Jihomoravského kraje v celkové výši 9 milionů korun. Z uvedeného daru byly pořízeny již dříve i další prostředky určené pro výkon služby policistů na území Jihomoravského kraje a pro podporu činnosti všech složek Integrovaného záchranného systému (IZS) v kraji. Jde konkrétně o vozidlo pro potřeby do těžko přístupného terénu zejména pro pátrací akce, náhradní mobilní zdroj elektrické energie (centrálu) nebo například techniku pro provádění expertíz v rámci laboratoří daktyloskopie.

foto JMKfoto JMKfoto JMK