Účastníci 8. ročníku závodu Metrostav handy cyklo maraton projeli přes jižní Moravu

Účastníci nejdelšího cyklistického maratonu ve střední Evropě - Metrostav handy cyklo maratonu - o délce 2 222 km ujetých v limitu 111 hodin zavítali ve čtvrtek 30. července do Jihomoravského kraje.

Letošní jihomoravská etapa odstartovala na hradě Cornštejn v brzkých ranních hodinách, po šesté hodině ranní pozdravil cyklisty na dalším stanovišti na zámku ve Vranově nad Dyjí náměstek hejtmana Petr Hýbler. Úsek po jižní Moravě, dlouhý 169,3 km, vyvrcholí v Uherském Ostrohu.

Dnes už tradiční sportovní akci, kdy stovky cyklistů objíždějí Česko na kolech, udělil záštitu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných sportovců je také benefiční jízdou. V základních kategoriích je součástí týmu jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Od prvopočátku je smyslem projektu ukázat, že lidé s postižením a lidé zdraví mohou fungovat jako jeden tým a že sport a cyklistika jsou otevřeny všem, kdo mají chuť do toho šlápnout. Každý člen týmu musí ujet minimálně 100 km.

Letošní 8. ročník se koná ve dnech 28. července – 1. srpna., startuje v Praze, kde zároveň i končí. Každý ročník má své téma, které vychází ze spolupráce s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a centrálou CzechTourism. Pro rok 2020 to jsou hrady a zámky.
foto JMKfoto JMK