Památky kulturního dědictví UNESCO Ruské federace jsou k vidění na krajském úřadě

Památky kulturního dědictví UNESCO Ruské federace představuje v těchto dnech výstava, která je zpřístupněna ve foyer brněnského sídla krajského úřadu. Pondělní vernisáž výstavy (29. června 2020) zahájil jihomoravský radní pro oblast kultury a památkové péče Tomáš Soukal.

Výstava se koná v rámci festivalu Dny slovanské kultury a je složena ze dvou částí - panelové výstavy všech 32 položek světového seznamu dědictví UNESCO Ruské federace a výstavy 21 miniatur starých ruských národních krojů z Pskovské oblasti. Zájemci ji mohou v brněnském sídle kraje navštívit do 30. července 2020. Letošní festival se koná již posedmé a je věnován Ruské federaci a Bosně a Hercegovině. Festivalové akce proběhnou na několika místech Jihomoravského a Zlínského kraje.

Jihomoravský kraj spolupracuje na dvou největších putovních výstavách letošního ročníku – Kulturního dědictví UNESCO Ruské federace a Kulturního dědictví UNESCO Bosny a Hercegoviny. Obě výstavy jsou zároveň pozvánkou na festival a program na místech jižní Moravy, kterými jsou v letošním roce Hodonín, Mikulčice a poprvé i Boskovice.

Podrobnosti o festivalu zájemci naleznou na www.dny-slovanske-kultury.cz , tisková zpráva k projektu ZDE (pdf).