Čtveřice moravských krajů vytvoří společného průvodce pro milovníky piva

Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj vytvoří společného Pivního průvodce Moravy a Slezska. V pondělí 29. června 2020 schválili připojení k tomuto propagačnímu projektu radní Jihomoravského kraje.

Tato nová brožura bude mít za cíl představit velké i malé pivovary na území moravských krajů. „Cílem je prezentovat tradiční odvětví, které je z turistického hlediska velmi zajímavé pro domácí i zahraniční turisty. Každý kraj bude mít stejný prostor pro propagaci. Brožura vznikne ještě letos, následně bude prezentována na veletrzích cestovního ruchu doma i v zahraničí a poputuje též na vybraná zahraniční centra agentury CzechTourism,“ uvedl náměstek jihomoravského hejtmana Petr Hýbler.

Uvedené kraje zahájily spolupráci na společných propagačních materiálech a prezentacích již v roce 2005. V loňském roce vznikla brožura Morava a Slezsko (ne)tradiční, kterou administroval Jihomoravský kraj. „Přínos této spolupráce je především v komplexnosti poskytnutých informací o celém území Moravy a Slezska, kdy zejména u zahraničních turistů jsou kraje pod jejich rozlišovací úroveň. Společná propagace produktů, které přesahují území jednotlivých regionů, je pak efektivnější,“ konstatoval náměstek Hýbler.