U kopce Travičná v Bílých Karpatech vznikly nové přírodní cyklotrasy

Celkem 2,7 kilometru nových přírodních tras (single-trackových tratí) mají od víkendu k dispozici milovníci cyklistiky v Bílých Karpatech. Nové cyklistické traily pod vrchem Travičná v sobotu 27. června 2020 slavnostně otevřel hejtman Bohumil Šimek.

Došlo zde za 1,6 milionu korun k vytvoření nových single-trackových tratí pod rozhlednou Travičná u obce Tvarožná Lhota. Objekt jako celek se zdejšími dálkovými MTB okruhy tak bude sloužit potřebám široké cyklistické veřejnosti, ale i pěším turistům. Cílem je větší rozvoj venkovské turistiky a aktivní, sportovní dovolené.

Jak konstatoval hejtman Šimek, důležitým a jedinečným prvkem je propojení zdejší terénní cykloturistiky s formou takzvaných singletrailů. „Realizace a následná propagace tohoto projektu a celého území by měla pomoci zmírnit dopady současné krize v cestovním ruchu,“ konstatoval hejtman Šimek.

První etapu projektu „Cykloresort Strážnicko – rozvoj terénní cyklistiky“ podpořil kraj na základě žádosti MAS Strážnicko (místní akční skupiny) již dříve (2016) dvěma dotacemi, kdy na vybudování přírodních tras poskytl téměř dva miliony korun.

foto JMKfoto JMKfoto JMK