Nové prostory pro seniory v domově v Sokolnicích

Pět moderních, samostatných ložnic pro deset klientů, nové společenské prostory a kvalitní sociální zázemí mají od nynějška (středa 24. června 2020) k dispozici obyvatelé Domova pro seniory Sokolnice. Oficiálního otevření přebudovaných hospodářských prostor objektu hájenky-stodoly v areálu domova, ze kterých úpravami vznikly prostory pobytové, se za zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, zúčastnil náměstek hejtmana Marek Šlapal.

V současnosti má Domov pro seniory v Sokolnicích kapacitu 120 míst, z toho je 21 míst na oddělení pro seniory a 99 pro klienty na oddělení se zvláštním režimem. Nové moderní prostory v pobytové části objektu Stodola umožní vedení domova odstranit dvě šestilůžkové ložnice v zámecké budově. Jak upřesnil náměstek Šlapal, celková částka za rekonstrukci objektu dosáhla 14 milionů korun a byla hrazena z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Domov pro seniory Sokolnice je zařízením poskytujícím celoroční ubytování a péči svým uživatelům. Zařízení se nachází v areálu zámku, který je spolu se zámeckým parkem zapsán v seznamu kulturních památek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK