Sportovci zařazení do Brněnského centra sportovních nadějí převzali certifikáty

Celkem 48 sportovců nejrůznějších disciplín bylo pro tento rok (období 2019/2020) vybráno do Brněnského centra sportovních nadějí (BCSN). Nominovaní sportovci se v úterý 23. června 2020 sešli v prostorách Rytířského sálu Nové radnice v Brně u příležitosti předání příslušných certifikátů - ty převzali z rukou primátorky Markéty Vaňkové a hejtmana Bohumila Šimka.

Mezi nominovanými sportovci letos nechybí například šermíř Alexander Choupenitch, dráhový cyklista Tomáš Bábek, karatistka Magdaléna Trtíková nebo sportovní lezec Adam Ondra. Brněnské centrum sportovních nadějí je dlouhodobý projekt, jehož cílem je zlepšit tréninkové, materiální, rehabilitační a lékařské podmínky pro přípravu jihomoravských sportovců, kteří v budoucnu mohou reprezentovat na olympijských hrách. Cílem je podpořit mladé sportovní naděje a zamezit odchodu nejtalentovanějších sportovců mimo Brno či Jihomoravský kraj. „Úspěšnost tohoto projektu potvrzují skvělé výsledky talentovaných jedinců napříč sportovními odvětvími, které jsou skvělou propagací nejen Brna, ale i jižní Moravy a v konečném důsledků celé České republiky,“ konstatoval hejtman Bohumil Šimek.

Projekt BCSN, který funguje již čtvrtým rokem, je v období 2019/2020 podporovaný městem Brnem 2 miliony a Jihomoravským krajem částkou téměř 1,2 milionu korun. Mezi základní podmínky zařazení sportovce do projektu BCSN patří především členství v brněnském sportovním klubu.

Podrobnosti na www.bcsn.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK