Jihomoravský kraj poskytne náborové příspěvky pro lékaře a lékárníky v celkové výši 6 milionů korun

Aktuálně schází v krajských nemocnicích desítky lékařů včetně lékárníků. Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 18. června 2020 schválilo uvolnění celkové částky 6 milionů korun na náborové příspěvky. Týkají se 7 nemocnic. Poskytnutí náborového příspěvku je vázáno setrváním v pracovním poměru v příslušné krajské nemocnici minimálně po dobu 2 let.
Po 1 milionu korun na náborové příspěvky získají nemocnice ve Znojmě, Břeclavi, Kyjově a Vyškově. Nemocnice v Ivančicích a Hodoníně obdrží 750 tisíc korun, do Hustopečí poputuje 500 tisíc korun. Lékař nebo lékárník pak obdrží částku v maximální výši 300 tisíc korun, avšak v krajské nemocnici musí na plný úvazek odpracovat minimálně dva roky.
„Tímto krokem se Jihomoravský kraj snaží stabilizovat lékařský zdravotnický a farmaceutický personál v nemocnicích, které zřizuje. Chybějící lékaře by mohli posílit čerství absolventi medicíny i atestovaní lékaři. Věřím, že tato finanční podpora je může motivovat, aby z našich nemocnic neodcházeli,“ uvedl k tématu krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.