Jihomoravský kraj poděkuje za nadstandardní nasazení v době koronavirové a zároveň podpoří brněnská divadla

Jihomoravský kraj se rozhodl ocenit záchranáře, zdravotníky, pečovatele, hygieniky, hasiče a policisty za jejich nasazení a práci v první linii boje proti pandemii koronaviru COVID-19 na území jižní Moravy. Ocenění v podobě předplacených vstupů do brněnských divadel a kulturních institucí odsouhlasili zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 18. června 2020.

„Jedná se o zaměstnance a pracovníky profesí, které byly vystaveni zvýšenému riziku nákazy v první linii při pandemii koronaviru COVID-19. Vážíme si jejich nezištné rizikové služby a příkladného přístupu v tomto nelehkém období. V rámci tohoto poděkování kraj nakoupil dárkové poukazy brněnských divadel a Filharmonie Brno. Spojili jsme dohromady dva záměry, a to poděkovat a zároveň podpořit brněnské kulturní instituce, které v době nouzového stavu utrpěly také značné finanční ztráty,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Jednotlivé dárkové vouchery mají hodnotu 500 korun. Celková hodnota poukazů, které budou Jihomoravským krajem za tímto účelem pořizovány, činí 1 milion korun.