Krajští zastupitelé schválili podporu pro Moto GP na dva roky

Jihomoravští krajští zastupitelé na svém dnešním zasedání (18. června 2020) schválili 60 milionů korun na zalistovací poplatky dvou ročníků závodů Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně v roce 2020 a 2021.

„V posledních dvou měsících jsme intenzivně jednali se společností DORNA SPORTS o exkluzivních podmínkách v souvislosti s koronavirovou pandemií, která se podepsala i na konání této mezinárodní akce. Španělský promotér je ochoten udělat výrazné ústupky z původně stanovené výše zalistovacího poplatku a nad rámec nabídl exkluzivní podmínky pro prezentaci ČR, Jihomoravského kraje a města Brna v rámci této mimořádné sportovní akce. Ze strany státu byla přislíbena významná finanční podpora, díky které by mohl Spolek pro Moto GP ČR Brno dostát všem závazkům tak, aby GP ČR proběhla jak v letošním roce, tak i v roce 2021. Tím bychom také získali prostor pro vyjednávání o pokračování smlouvy pro další ročníky,“ komentoval hlasování hejtman Bohumil Šimek.

Krajské zastupitelstvo hlasovalo o výši podpory z krajského rozpočtu na zalistovací poplatky pro promotéra Moto GP za licenci pro dva ročníky v celkové výši 7 milionů eur. Součástí předjednaného dodatku smlouvy je také benefit v podobě reklamy Česká republiky, Jihomoravského kraje a města Brna ve vysílacím čase.

Závod se má v letošním roce jet v termínu 7. – 9. srpna.

Zastupitelstvo jihomoravského kraje také uložilo hejtmanovi, aby nadále jednal se společností DORNA SPORTS o nové promotérské smlouvě, na jejímž základě by byl Spolek pro GP ČR Brno oprávněn pořádat Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky, které je součástí seriálu FIM mistrovství světa silničních motocyklů, v letech 2022 – 2026.