Hejtman Šimek navštívil novou hasičkou zbrojnici ve Slavkově u Brna, poté se vydal do Bzence podpořit projekt Na kole dětem 2020

Výstavba profesionální hasičské stanice vedle autobusového nádraží ve Slavkově u Brna začala loni v únoru. V pátek 12. června byla tato společná výjezdová stanice HZS a ZZS Jihomoravského kraje slavnostně otevřena za účasti hejtmana jihomoravského kraje Bohumila Šimka. Stavba za 34,4 milionu korun byla financována ze státního rozpočtu. Nové výjezdové centrum získalo výhodnou polohu vzhledem k frekventovanému silničnímu tahu I/50 a centru města. Původní slavkovská hasičská stanice zůstane dobrovolným hasičům.

 

Dnes v podvečer (12. června) skončila v Bzenci 2. etapa (Luhačovice – Bzenec) projektu Na kole dětem 2020. Jedenáctý ročník sportovně-charitativní cyklotour na podporu onkologicky nemocných dětí v cílové rovince podpořil také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Peloton cyklistů v závěrečné části doprovázela hlavní osobnost celé akce - známý jezdec na vysokém kole Josef Zimovčák.
Jihomoravským krajem projíždí peloton ve dnech 11. – 13. června 2020. Zapojit se k dobročinné jízdě, nebo se odpojit lze kdykoliv a kdekoliv, dle sil a nadšení cyklistů. Další informace najdete na webu www.nakoledetem.cz , kde je také seznam míst, kudy se projíždí.
Finanční příspěvky dárců a sponzorů míří především na rekondiční pobyty dětí, které jsou po onkologické léčbě.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK