Vinum Juvenale 2019: Zabodovalo Chardonnay 2019 pozdní sběr z Vinařství Šoman Dolní Dunajovice

Vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mladých vín Vinum Juvenale se ve čtvrtek 11. června 2020 ve Velkých Bílovicích zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Chardonnay 2019 pozdní sběr od Marka Šomana z Dolních Dunajovic zvítězilo v konkurenci 622 vzorků ze Slovenska, Čech a Moravy.
Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín obdrželo stejný producent - Vinařství Šoman Dolní Dunajovice. Nejlépe hodnoceným zahraničním vínem se stala Pálava 2019 akostné – Dubovský a Grančič, s.r.o., Svätý Jur, Slovensko.

Odborná degustace proběhla ve dnech 24. a 25. února 2020 v Hotelu Continental Brno. Degustaci provedla 86 členná komise odborníků. Následné březnové vyhlášení výsledků bylo zrušeno kvůli koronavirové epidemii.

"Kvůli koronavirové epidemii se od začátku letošního roku nemohlo uskutečnit téměř 400 vinařských akcí. Ale i náš region se pomalu vrací do zajetých kolejí a já jsem se velmi rád dnes zúčastnil vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mladých vín Vinum Juvenale," řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
Vinum Juvenale je jednou z prvních soutěží v roce, která pomáhá rozpoznat kvalitu vín posledního ročníku. Soutěž patří k největším vinařským akcím v zemi. Podrobnosti o soutěži na www.mika.cz .