Další tři tituly Mistr tradiční rukodělné výroby

Titul Mistra tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje pro letošní rok udělila Rada Jihomoravského kraje na své pondělní schůzi 25. května 2020 Marii Vachunové z Velké nad Veličkou v oboru Šití a vyšívání, Eduardu Bařinovi z Čejkovic v oboru Bednářství a Pavlu Krahulíkovi z Brna v oboru Tesařina.

„Udělením tohoto titulu vyjadřujeme veřejné uznání a podporu těmto osobnostem, které dokonale ovládají znalosti a dovednosti tradiční rukodělné výroby. Ocenění je udělováno pouze v těch oborech tradiční výroby, které jsou zásadním způsobem ohroženy nebo jim hrozí zánik. Držitelé tohoto titulu zpravidla také předávají toto své umění mladší generaci a díky tomu se tato vzácná řemesla na jižní Moravě daří zachovat i do budoucna,“ uvedl k udělení ocenění radní Tomáš Soukal.

V dosavadní historii ocenění byly podány nominace na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje již podeváté. Samotné slavnostní předání titulů za letošní rok se uskuteční podle aktuálního vývoje epidemiologické situace na některé z vybraných kulturních akcí.

Titul je spojen s finančním darem Jihomoravského kraje, který v letošním roce činí 20 000 korun, a s pamětní plaketou.