Tisková zpráva Krajské hygienické stanice JMK

TISKOVÁ ZPRÁVA
ze dne 16. března 2020, 10:00 hod.

Vzhledem k přijetí krizových opatření dne 12. března 2020
(č. 71,72,73,74/2020 Sb.) bude až do odvolání Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně komunikovat s médii formou tiskových zpráv

 

Aktuální informace:

Ke dni 16. března 2020, 10:00
Došlo k výrazné akceleraci vývoje, kdy za posledních 24 hodin bylo v Jihomoravském kraji potvrzeno dalších 10 případů onemocnění COVID-2019. Většina případů je importovaných, přibývají potvrzené případy, které se nakazily v přímém kontaktu s potvrzeným onemocněním – především členové rodin a blízcí přátelé.

Celkem bylo v Jihomoravském kraji od 11. 3. do této chvíle potvrzeno 21 případů.
Většina je v dobrém stavu, s mírným průběhem, v domácí izolaci. Jedná se o 12 mužů a 9 žen, všichni dospělého věku. Nemocní nejsou koncentrovaní z jednoho místa.

V návaznosti na onemocnění lékaře z Nemocnice Břeclav pokračují opatření v tomto zdravotnickém zařízení, které bude o situaci informovat samostatně.

Žádáme naléhavě všechny občany, aby dobře uvážili, zda jejich potíže jsou natolik kritické, aby kvůli nim volali na tísňovou linku 112 či dokonce 155, které jsou rovněž extrémně zatíženy.

Informační linka KHS je zcela přetížená dotazy, na které lze snadno najít odpověď na veřejně dostupných informačních zdrojích, např. https://koronavirus.mzcr.cz/ , www.szu.cz , https://ct24.ceskatelevize.cz/  atd.
Prosím, než voláte, ověřte si informace na těchto zdrojích.

 

MUDr. Renata Ciupek