Salon vín představil stovku nejlepších moravských a českých vín pro tento rok

Stovku nejlepších moravských a českých vín pro letošní rok zveřejnili ve středu 5. února 2020 ve Valticích. Představení vybrané kolekce Salonu vín, která vzešla z celkového počtu 2400 vín, se zúčastnil hejtman Bohumil Šimek.

Od čtvrtka 6. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. V kolekci samozřejmě nechybí ani letošní absolutní Šampion – Rulandské modré 2017, výběr z hroznů, ze Zámeckého vinařství Bzenec.

„Blahopřeji vítězům a všem vinařům, kteří svými skvělými víny přispěli k pestrému složení letošní kolekce. Jsem přesvědčen, že Salon vín České republiky přispěje také letos k tomu, aby vína ze všech vinařských oblastí Moravy a Čech vyhledávali zákazníci nejen domácí, ale doslova z celého světa. Letošní rok přitom bude ve sféře vinařství pro jižní Moravu o to významnější, protože náš kraj bude hostitelem jedné z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín, kterou je soutěž Concours Mondial de Bruxelles,“ připomenul výjimečnost letošního roku hejtman Šimek.

Do letošní kolekce Salonu vín bylo odbornými degustátory vybráno 64 bílých vín, 32 červených vín, dvě růžová a dvě jakostní šumivá vína. Nejúspěšnějšími odrůdami letošního ročníku se stal Ryzlink rýnský s 20 zastoupeními, dále Rulandské modré s devíti a Ryzlink vlašský s osmi. Soutěž každoročně organizuje Národní vinařské centrum.

Podrobnosti na www.vinarskecentrum.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK