Jihomoravský kraj opraví tři úseky silnic za téměř 350 milionů korun

Silnice mezi Velkými Opatovicemi a Chlumem, ulice Bělohorská v Brně a IV. stavba průtahu Rájcem Jestřebí. Třem velkým investiční akcím v celkové předpokládané hodnotě přesahující 349 milionů korun (bez DPH) dali na pondělním (27. ledna) zasedání zelenou radní Jihomoravského kraje. Finance chce kraj na stavby čerpat z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

Mezi Velkými Opatovicemi a Chlumem bude kraj opravovat silnici ve čtyřech extravilánových úsecích. „Bude to mezi Velkými Opatovicemi a Skočovou Lhotou, Skočovou Lhotou a Malou Rudkou, Malou Rudkou a Svárovem a Svárovem a Chlumem. Předpokládáme, že rekonstrukce vyjde na přibližně 59,5 milionu korun bez DPH,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že dělníci by se mohli do práce pustit v červnu 2020 a hotovo by mohlo být v listopadu 2021.

V Brně bude kraj opravovat komunikaci v ulici Bělohorská. „Jedná se o rekonstrukci úseku silnice II/373, včetně křižovatky Bělohorské ulice s ulicí Jedovnickou a dvou mostů – přes vlečku a přes dráhu tramvaje. V únoru bychom chtěli začít vybírat firmu, která se oprav zhostí. Celá akce přijde na přibližně 64,5 milionu korun bez DPH,“ přiblížil Hanák. I zde by mohly být práce zahájeny v červnu 2020 a trvat do listopadu 2021.

Největší investici představuje potom výstavba přeložky silnice II/374 na území města Rájec-Jestřebí a k tomu rekonstrukce tří mostů, výstavba pěti mostů nových a též i stavba tří nových křižovatek a rekonstrukce pěti stávajících. „Z uvedených osmi křižovatek budou tři křižovatky okružní,“ doplnil Hanák a dodal, že IV. stavba průtahu Rájcem přijde podle odhadů na necelých 226 milionů korun. „I zde mohou práce odstartovat již letos v červnu. Vzhledem k náročnosti celé stavby však předpokládáme jejich ukončení až v červnu 2022,“ uzavřel Hanák.