Vyhlášení výsledků soutěže Kraje pro bezpečný internet

I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohli zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v pátek 24. ledna 2020 v brněnském sídle kraje za účasti náměstka hejtmana Martina Malečka a Radomíra Pavlíčka, předsedy Výboru pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro seniory a pro mládež.
Pro žáky a studenty bylo letos připraveno devět e-learningových lekcí a 10 krátkých videospotů, na které navazoval soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu byli soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohli po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který byl určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Po správném zodpovězení otázek bylo 5 nejrychlejších zařazeno do prezenčního krajského finále Kvízu PLUS. Vítěz pak bude pozván na celorepublikové finále Kvízu PLUS, které se uskuteční v Praze 10. února 2020.

Jihomoravský kraj také v roce 2019 vyhlásil soutěž škol. Škola s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu získala věcnou cenu dle výběru školy ve výši do 10 000 Kč. Za rok 2019 se vítěznou školou Jihomoravského kraje s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu, a to 405 z 1994, stala stejně jako v loňském roce Gymnázium Střední pedagogická škola Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo.

Bližší informace o soutěži jsou na https://www.kpbi.cz .