Hejtman jednal s obchodním radou Ruské federace

O spolupráci Jihomoravského kraje s ruskými regiony v nastávajícím období jednali v pátek 10. ledna 2020 v Brně hejtman Bohumil Šimek a nový obchodní rada Ruské federace v České republice Sergej Bezrukov.

Obchodní rada Bezrukov, který je novým obchodním zástupcem Ruska v ČR, diskutoval s hejtmanem Šimkem o výsledcích obchodních a ekonomických česko-ruských vztahů za minulý rok. Jednali též o možných aktivitách v roce 2020, a to především z pohledu spolupráce partnerských regionů obou zemí.

Jihomoravský kraj má v současnosti navázánu úzkou spolupráci se čtveřicí regionů Ruské federace - Republikou Tatarstán, Leningradskou oblastí, Nižegorodskou oblastí a Chanty-Mansijským autonomním okruhem – Jugrou. Mezi nejvýznamnější plánované akce v letošním roce patří například březnová prezentace turistických příležitostí Jihomoravského kraje v Petrohradu s akcentem na hrady a zámky jižní Moravy, zářijové představení řemesel kraje na festivalu v Nižním Novgorodě, výměny studentů Masarykovy univerzity a Nižegorodské státní univerzity N. I. Lobačevského nebo plánovaná pracovní cesta představitelů kraje do Republiky Tatarstán. Hejtman Šimek obchodnímu radovi na jednání také navrhl uspořádat společný česko-ruský byznys den v Brně. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK