Slavnostní premiéra filmu Poslední aristokratka

V brněnském Cinema City Velký Špalíček měl ve čtvrtek 17. října 2019 2019 slavnostní premiéru film Poslední aristokratka podle knih Evžena Bočka. Premiéry se zúčastnil hejtman Bohumil Šimek.

Jde o třetí celovečerní snímek podpořeným Jihomoravským filmovým fondem (ve výši 2 miliony korun), který vstupuje do kin. Jihomoravský kraj a město Brno podporují filmová natáčení v regionu prostřednictvím Jihomoravského filmového fondu založeného městem a krajem, přínos tohoto fondu pro region je především propagační a ekonomický.

„Jde o celosvětový trend, který v České republice podporují především městské a krajské destinační agentury. Jsou si vědomy velkého propagačního dopadu filmových a televizních děl. Fond má za cíl propagovat Brno a Jihomoravský kraj jako atraktivní filmovou a televizní destinaci,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Natáčení probíhalo v řadě krajů České republiky, na jižní Moravě zejména na zámcích v Miloticích, Rájci-Jestřebí a Jaroslavicích.

Trailer k filmu zde: https://vimeo.com/365938005 , další informace o filmu jsou zde: https://www.csfd.cz/film/667074-posledni-aristokratka/prehled/.

foto JMK