Jubilejní ročník výtvarné soutěže Čarovné barvy země


Malířská soutěž pro děti a mládež Čarovné barvy země vstoupila ve středu 16. října 2019 do jubilejního desátého ročníku. Vyhlášení dalšího ročníku se uskutečnilo za účasti radního Tomáše Soukala při vernisáži výstavy malířských prací IX. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno.

Projekt vyhlašovaný Jihomoravským krajem je v ČR ojedinělý hlavně použitím přírodních hliněných pigmentů a dalších přírodnin, bez syntetických barev a pojidel a také kolektivní tvorbou soutěžních prací. Průběh soutěže organizačně zajišťuje příspěvková organizace kraje - Masarykovo muzeum v Hodoníně prostřednictvím své pobočky Slovanského hradiště v Mikulčicích.
Soutěže se doposud účastnilo více než 120 škol (mnohé opakovaně). Přihlášeno bylo 750 soutěžních obrazů, které malovalo více než 2600 mladých výtvarníků. Po vyhlášení nového ročníku soutěže budou moci pedagogové přihlašovat své školy do konce ledna 2020. Trvalý velký zájem o soutěž ze strany škol i mladých výtvarníků ukazuje na výjimečnost projektu i plnění vytčeného cíle, jímž je prací s přírodními materiály pěstovat v mladé generaci úctu k historii a přírodě rodné země.

 

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 50 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMK