Brno se stalo poprvé součástí celosvětové konference o kariérovém poradenství

Jedna z největších celosvětových konferencí, při níž budou prezentovány vědecké výzkumy a světové trendy v oblasti kariérového rozvoje ve světě i u nás - 43. ročník Konference IAEVG (celosvětové asociace v oblasti kariérového poradenství) -, začala v Brně 9. září 2019. Tématem konference, která je určena kariérovým poradcům, odborníkům, vysokoškolským pedagogům i studentům, pracovníkům ve státní správě a dalším zájemcům o oblasti kariérového rozvoje, je “Kariérové poradenství pro inkluzivní společnost”.

První část programu je organizována v Brně, kam přijeli za tímto účelem významné světové osobnosti z oboru, z akademické sféry i kariéroví poradci z praxe. Během předkonferenčního programu v Brně proběhlo v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje za účasti radní Jany Pejchalové pracovní setkání Rady IAEVG (Board of Directors), kde byl mimo jiné potvrzen nově zvolený prezident IAEVG a stanoveno nové složení rady na další období.

„Konferenci vnímám jako výbornou příležitost rozhlédnout se po tom nejlepším, co dnes ve světě v oblasti kariérového poradenství existuje. Myslím, že pro kraj, který je zřizovatelem řady středních škol, je to šance posunout se o notný kus dál v konkrétních možnostech pomoci s profesním rozvojem a kvalitním budoucím životem našich studentů,“ řekl náměstek hejtmana Jan Vitula.

Podíl na organizaci celosvětové konference mají české i slovenské centrum Euroguidance, české a slovenské sdružení pro kariérové poradenství a Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM).

“Jsme organizace, která podporuje v profesním rozvoji děti, studenty i dospělé. Rádi se inspirujeme v zahraničí a také můžeme být příkladem toho, jakým způsobem se dá aplikovat kariérový rozvoj v praxi na světové úrovni. Ročně tak pomáháme mnoha stovkám lidí řešit jejich profesní rozvoj,” konstatoval Miloš Šifalda, ředitel JCMM.

Více informací najdete na https://iaevgconference2019.sk/  .

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 54 kB). 
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK