foto 1 foto 2

Začali svůj první rok na gymnáziu a už je vítal rektor Masarykovy univerzity

Netradiční začátek školního roku mají za sebou nově přijatí žáci krajem zřizovaného Gymnázia Vídeňská v Brně. Škola pro ně připravila v rámci motivačního programu, který realizuje ve spolupráci s komunitou svých absolventů, slavnostní program uvedení do studia. Akce proběhla v pondělí 2. září 2019 na půdě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU). Jejich patronem se stal nově jmenovaný rektor MU Martin Bareš, který na Gymnáziu Vídeňská (tehdy Koněvova) maturoval v roce 1987.

Rektor Martin Bareš společně s ředitelem gymnázia Davidem Andrlem předali nově přijatým studentům Gymnázia Vídeňská pamětní listy a společně je uvítali v řadách gymnazistů. Profesor Bareš by pro své „svěřence“ ve spolupráci s gymnáziem rád inicioval besedy a další studijní aktivity, jejichž hlavním cílem by bylo motivovat studenty gymnázia k učení a kvalitní přípravě na budoucí vysokoškolské studium a vysoce kvalifikované profese, jako je například práce lékaře nebo medicínský výzkum.

V současné době Gymnázium Vídeňská nabízí třídy čtyřletého všeobecného studia a také naprosto unikátní program šestiletého gymnaziálního studia, které je zaměřeno na programování. Právě studium programování má na škole má tradici již od roku 1962 a je jediné tohoto druhu v České republice.

foto JMKfoto JMKfoto JMK