Koncert v rakouském Retzu připomenul 30. výročí pádu železné opony

Hejtman Bohumil Šimek se v sobotu 13. července 2019 v rakouském Retzu zúčastnil koncertu s názvem „Otevřené hranice“, který organizátoři věnovali výročí třiceti let od pádu železné opony. Koncert pořádal rakouský Festival Retz ve spolupráci s Hudebním festivalem Znojmo.

V rámci programu se hejtman Šimek setkal s velvyslankyní ČR v Rakousku Ivanou Červenkovou, prezidentem Hudebního festivalu Znojmo Jiřím Ludvíkem, členkou rakouské národní rady Evou Marií Himmelbauer či představiteli města Retz. Samotné hudební vystoupení bylo doplněno dvěma diskuzními panely, v rámci kterých účastníci debatovali o době předcházející pád železné opony a probírali též současné evropské výzvy.

foto JMKfoto JMKfoto JMK