V Liberci začala letní dětská olympiáda, soutěže odstartují v pondělí

V Liberci začala v neděli 23. června 2019 IX. Letní olympiáda dětí a mládeže (ODM). Téměř 3 400 mladých sportovců a stovky členů doprovodu zaplnily libereckou Home Credit Arenu. O zapálení nezbytného olympijského ohně se postarala olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková. V Liberci, Jablonci a také v Bedřichově se bude v dalších čtyřech dnech v 65 disciplínách rozdělovat 1 163 medailí. Vedle osmnácti sportů se bude soutěžit i v umělecké disciplíně, kterou je street art.

Právě ODM může být odrazovým můstkem ke skutečně velké sportovní kariéře. O tom svědčily i fotomedailonky slavných sportovců příslušných krajů, jež doprovázely nástup výprav na velké obrazovce. Mnozí z těchto sportovců v minulosti Olympiádu dětí a mládeže absolvovali a dnes již sbírají cenné kovy na mistrovství světa či olympijských hrách

Do bojů nastoupí od pondělí také 299 sportovců reprezentující Jihomoravský kraj, který obhajuje vítězství v soutěži krajů z minulé letní olympiády. Ta se v roce 2017 konala v Brně.. Na slavnostním zahájení výpravu jako vlajkonoška vedla karatistka Veronika Mišková. Ta se ODM sama účastnila jako sportovkyně a v roce 2017 se představila v roli trenérky. Nyní se připravuje na Evropské hry v Minsku a možná bude reprezentovat i na Olympijských hrách v Tokiu.

Více informací na https://odm.olympic.cz/  a https://www.facebook.com/jmkodm/
  

foto JMKfoto JMKfoto JMK