Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 21. 6. 2019

Monitoring EU tento týden informuje o zřízení nového Evropského orgánu pro pracovní příležitosti, jehož sídlem se stane Bratislava. Můžete si také přečíst o výsledcích srovnávacího přehledu inovací a opatření Soudního dvora Evropské unie, které uznalo stížnost Rakouska na chystané německé dálniční poplatky pro osobní automobily.

Zprávy z evropských institucí přináší informace ohledně vyjednávaní v rámci frakcí Evropského parlamentu. Přečíst si můžete rovněž o závěrech Rady pro finanční záležitosti, která například projednávala nový rozpočtový nástroj eurozóny.
Tento týden v Bruselu probíhal Evropský týden udržitelné energie a Zastoupení se v rámci této příležitosti zúčastnilo konferencí a seminářů souvisejících s touto tématikou. Rovněž jsme prezentovali úspěchy Jihomoravského kraje v rámci pracovní skupiny Chytrá specializace sítě ERRIN. Během tohoto týdne rovněž proběhlo zasedání Baltsko – jaderského koridoru a již tradiční Science Café, tentokrát s panem docentem Danielem Nývltem z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

 

Monitoring EU zde:  http://www.kjmk.eu/assets/Uploads/Monitoring-EU-21.6..pdf