Majitelé nejlépe opravených památek obdrželi ocenění

V prostorách Moravského zemského muzea v Brně se v pátek 21. června 2019 sešli vlastníci nejlépe opravených památek v kraji za minulý rok, kterým předal ocenění radní Tomáš Soukal spolu s náměstkem hejtmana Martinem Malečkem.

Na prvním místě v kategorii Velké stavby v soutěži „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2018“ se umístila kulturní památka Dům č. p. 11 v Pouzdřanech.

O pořadí v jednotlivých kategoriích rozhodla na rozdíl od předcházejících ročníků odborná komise. Do soutěže byly navrženy památky, u nichž k celkové obnově nebo k obnově ucelené části došlo v roce 2018. Z hlasování prostřednictvím SMS zpráv vzešel nově vítěz Ceny veřejnosti ve výši 60 tisíc korun – Římskokatolická farnost Lomnice u Tišnova jako vlastník kulturní památky kostel Navštívení Panny Marie.

Celkem se letos přihlásilo 36 soutěžících památek, do soutěžního klání jich bylo komisí soutěže vybráno 30. Přehled a výsledky hlasování jsou zveřejněny na https://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/index.php  , další podrobnosti najdete na https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=388890&TypeID=2 .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK