Galavečer přehlídky České ručičky na brněnském výstavišti

Celkem 22 nejšikovnějších mladých řemeslníků bylo oceněno v rámci Galavečera jedenáctého ročníku přehlídky České ručičky ve středu 19. června 2019 na brněnském výstavišti. Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák a členové rady Jana Pejchalová a Petr Hýbler předali těmto žákům učňovských oborů zlatou plaketu Českých ručiček.

Samotnému ocenění a vybrání juniorských špiček v jednotlivých řemeslných oborech předcházely v průběhu celého roku celorepublikové soutěže odborných dovedností. Letos byly soutěžními obory zahradník, kosmetička, kadeřník, kuchař, číšník, cukrář, automechanik, autolakýrník, karosář, mechanik-seřizovač, obráběč kovů, strojní mechanik, elektrikář-slaboproud, elektrikář-silnoproud, instalatér, klempíř, pokrývač, tesař, kominík, lesní mechanizátor, opravář zemědělských strojů a truhlář.

„Hlavním cílem této přehlídky je celoroční propagace učňovského školství, ale zároveň také zvýšení povědomí o významu učňovských oborů mezi dětmi i jejich rodiči. Jihomoravský kraj podporuje učňovské školství dlouhodobě a podniká v této oblasti v rámci svých kompetencí řadu kroků, ať jde o stipendia vybraných učebních oborů nebo prezentace odborných škol na veřejnosti při nejrůznějších veletrzích a podobně,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Hanák.

Přehlídku každoročně vyhlašuje Jihomoravský kraj společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem práce a sociálních věcí. Organizuje ji Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, příspěvková organizace.
Přehled vítězů je uveden na https://www.ceskerucicky.eu/obory-a-vysledky/xi.htm  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK