Reprezentace Jihomoravského kraje na festivale Svět zeleného vína v portugalském Amarante

Vinařský festival Svět zeleného vína UVVA (Universo do Vinho Verde Amarante) se uskutečnil ve dnech 14. - 16. června 2019 v portugalském městě Amarante.

Zúčastnili se ho také vinaři z Jihomoravského kraje, kteří na festivale představili vybraná jihomoravská vína. Cesty se zúčastnila členka krajského zastupitelstva Šárka Korkešová, která se v rámci návštěvy setkala s vedením města Amarante a pozdravila přítomné návštěvníky při zahájení festivalu.

Město Amarante leží v širší aglomeraci města Porto v severním Portugalsku (region Norte). Festival UVVA se zde koná každoročně a vinaři z regionu Norte zde prezentují svoji produkci tzv. „vinho verde“. Jedná se o mladá svěží a lehká bílá vína s nižším obsahem alkoholu konzumovaná zpravidla během roku následujícím po sklizni málo vhodná k archivaci. „Vinho verde“ má v Portugalsku velkou tradici a je značně oblíbené. Při dubnové návštěvě regionu Norte přijal hejtman Bohumil Šimek za Jihomoravský kraj pozvání na letošní ročník festivalu UVVA a jihomoravští vinaři tak dostali možnost v Amarante prezentovat vlastní produkci.

foto JMKfoto JMKfoto JMK