Czech street party 2019

V pátek 14. června 2019 se v Bruselu uskutečnil již dvanáctý ročník tradiční Czech Street Party, největší české propagační akce pro širokou veřejnost.

Před budovou Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii byly prezentovány zajímavosti, turistické cíle a mnohé krajové speciality, a to na připravených stáncích jednotlivých spoluorganizátorů akce. Společný stánek Jihomoravského kraje a města Brna měl, jako již tradičně, velký úspěch. Návštěvníci si zde mohli například zasoutěžit v tematickém kvízu, který lákal na hlavní jihomoravské turistické cíle - místní cyklostezky, Pálavské vrchy či Vilu Tugendhat, ale také na jihomoravskou vědu a výzkum. Kromě ochutnávky místních specialit, připravených studenty Střední školy Brno, Charbulova (škvarky, klobásky a další), byla pro návštěvníky připravena ochutnávka výborných jihomoravský vín a také brněnští barmani, kteří po dobu akce připravovali degustační drinky a ukazovali skvělou brněnskou barovou scénu.

Stánek zde měly také brněnské vysoké školy. Mendelova univerzita v Brně představila specifické potraviny, a také výborná vína z vlastních vinic, dále také informovala o možnostech studia a lákala potenciální zájemce, stejně jako Vysoké učení technické v Brně, které se do Bruselu také přijelo prezentovat. Akce se zúčastnili také zástupci z Jihomoravského kraje v čele s předsedou výboru pro meziregionální vztahy Miroslavem Kubáskem.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK