Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 14. 6. 2019

Rámcová dohoda o dvoustranných vztazích mezi Evropskou unií a Švýcarskem, zhodnocení iniciativy DicoverEU a situace ve Velké Británii. O tom všem si přečtete v dnešním Monitoringu EU.

Zprávy z evropských institucí informují o zasedání Rady pro dopravu, telekomunikace a energetiku a Rady pro spravedlnost a vnitřní věci. Přečíst si můžete také o návrzích budoucího rozpočtového nástroje eurozóny.
Zastoupení se tento týden účastnilo konference zabývající se tématem digitalizace ve zdravotnictví a generálního shromáždění sítě ERRIN.
Za činnost Zastoupení je také nutno zdůraznit spoluorganizaci největší české akce v Bruselu, tzv. Czech street party. Na svém stánku zde právě dnes prezentujeme Jihomoravský kraj, součástí akce je i prezentace města Brna, Mendelovy univerzity a Vysokého učení technického. Mezi dalšími partnery akce tak má Jihomoravský kraj opět jednoznačně největší viditelnost. Součástí delegace Jihomoravského kraje je pan Miroslav Kubásek, předseda výboru pro Meziregionální vztahy.
 

Monitoring EU zde: http://www.kjmk.eu/assets/Uploads/Monitoring-EU-14.6..pdf.