Hejtman Šimek se v Hodoníně setkal s čínským velvyslancem

Spolu s vedením radnice se jihomoravský hejtman Bohumil Šimek ve středu 12. června 2019 v Hodoníně zúčastnil setkání s velvyslancem Čínské lidové republiky (ČLR) Zhang Jianminem.

V doprovodu hodonínského starosty Libora Střechy si čínská delegace prohlédla sportovní halu, která je domovským prostředím pro extraligový Sportovní klub stolního tenisu Hodonín. Poté společně s hejtmanem Šimkem navštívila Lázně Hodonín. Velvyslanec na setkání hovořil o zvýšeném zájmu čínských turistů o jižní Moravu. Jako hlavní důvody uvedl živé tradice, kulturu, víno a pohostinnost. Zhang Jianmin následně hejtmanu Šimkovi nabídl možnost zprostředkovat účastníkům z kraje absolvování odborných seminářů v ČLR. Čínský velvyslanec navštívil jižní Moravu již 22. ledna letošního roku u příležitosti podpisu smlouvy o prodeji pozemků pro lázeňské centrum Pasohlávky.

Jihomoravský kraj v současnosti spolupracuje s trojicí čínských regionů - provinciemi Hebei, Guangdong a Hainan. V úvodu tohoto týdne (pondělí 10. června) navštívila kraj delegace provincie Guangdong vedená předsedou Provinčního Výboru Čínského lidového politického poradního shromáždění Wang Rongem, která se zajímala především o téma inovativního podnikání na jižní Moravě. Jen v minulém roce se uskutečnily dvě návštěvy představitelů kraje v uvedené provincii, kde se zástupci kraje zúčastnili veletrhu designu ve městě Guangzhou a Českých dní (aktivity propagující ČR a turistické možnosti jižní Moravy).

foto JMKfoto JMKfoto JMK